Arhiv novic

Oct 15, 2017

Državni naslov, 2. in dva 3. mesta med 14/15 letniki in ekipno 3. mesto med mladinci 20

Kategorija: Novice
Matija Zelnik je v Žireh postal državni prvak v nordijski kombinaciji dečkov do 14let, po skokih na skakalnici HS66 je imel 2. daljavo z 61 metri, v tekih pa bil neustavljiv in s tem osvojil drugi naslov državnega prvaka v sezoni. Uspeh je dopolnil tudi Tadej Bedenik z 3. mestom, tudi on si je stopničke prislužil s tekom, saj je bil po skokih 4., 12. mesto je osvojil Mark Hafner, točke pa je z 17. mestom osvojil še Domen Markuta.

Med dekleti do 15 let je prav tako v kombinaciji postala državna podprvakinja Nika Prevc, po skikih je celo vodila z najdaljšim skokom 59,5 metra, na 3. stopničko pa je z odličnim tekom stopila Neža Kejžar.

Med 15 letniki pa sta točke osvojila tudi Jakob Megušar z 7. in Klemen Iglič, ki je osvojil 10. mesto.
Rezultati NK D14, Rezultati NK DE15, Rezultati NK D15

V Kranju pa so se za državne naslove potegovali mladinci do 20let. V ekipni konkurenci so naši tekmovalci osvojili 3. mesto. Za ekipo so nastopili Domen Prevc, Mark Hafnar, Nejc Toporiš in Kristjan Lesnik.
V posamični konkurenci si je močni konkurenci Domen Prevc priskakal dobro 5. mesto z daljavama 99 in 102m, do točk pa so prišli še Nejc Toporiš z 15., Kristjan Lesnik z 19. in Mark Hafnar z 27. mestom.

Rezultati DP Ekipno20, Rezultati DP mladinci20

Dan prej v soboto so na državnem prvenstvu v Žireh nastopili še dečki in deklice do 10 in 11 let. Med številčno udeležbo saj je vse skupaj nastopilo več kot 160 tekmovalcev. Najboljšo uvrstitev od naših je osvojilia Teja Pavec z daljavama 2x 24,5 metra je osvojila 4. mesto med deklicami do 11, Tia Malovrh je osvojila 14., Brina Sušnik 16., Hana Orel 18. in Katja Zoja Simčič 22. mesto.
Med 10 letniki je Matjaž Pleško je z daljavama 24,5 in 26 metri 7. mesto, točke sta si priskakala še Miha Rakovec in Nejc Orel z 16. in 17.mestom.
Med dečki do 11 let je Svit Potočnik osvojil 16., Dan Mirt 20., Maj Podbregar 23., Črt Štibelj 24. in Jakob Zajec 27. mesto.
V ekipni konkurenci na kateri je nastopilo kar sedemindvajset smo nastopili z sedmimi, najboljše mesto je osvojila SK Triglav1 z 6. mestom v postavi Svit Potočnik, Teja Pavec, Miha Rakovec in Matjaž Pleško.

Rezultati DP D10, Rezultati DP ekipno D11, Rezultati DP D11, Rezultati DP DE11

Ekipa mladincev do 20let:

foto Branko Finžgar

ŠOLA SKOKOV

NOVICE

Jun 12, 2017

Welcome to Kranj, the centre of sports competitions. Here is some useful information for competitors at sporting events and their fans who visit us here. We prepared some ideas on how to spend your free time exploring the historic town.
welcome-to-kranj-the-centre-of-sports-competitions

Za tekmovalce in obiskovalce športnih prireditev v Kranju smo pripravili koristne informacije o mestu. Ponujamo tudi nekaj idej za preživljanje časa, ki vam bo ostal na voljo za raziskovanje historičnega mesta. Vse informacije najdete tu: