Domov

Jan 28, 2018

Nika Prevc, Neža Kejžar in Matija Zelnik državni podprvaki v nordijski kombinaciji 14-15let

Kategorija: Novice
V Sebenjah in na Pokljuki so se na Državnem prvenstvu v nordijski kombinaciji in tudi za točke Pokala Cockta merili 14 in 15 letniki.
Kot je že v naslovu omenjeno so zelo uspešno nastopili tudi naši tekmovalci. V kategoriji dečkov do 14 let je Matija Zelnik osvojil 2. mesto, na katerega je napredoval iz 4. po skokih, Luka Kenda je bil 11., Gregor kadivec 14. točke pa so osvojili tudi Klemen Iglič, Markuta Domen, Tevž Tičar, Jošt Juvan, Matija Arnež, Luka Bubulj in Ožbej Gradišar.

Matija Zelnik državni podprvak v nordijski kombinaciji dečki14

Nika Prevc 2. na Državnem prvenstvu v nordijko kombinaciji deklice14

Med dekleti sta prav tako 2. mesto in naziv vice prvakinje osvojili Nika Prevc med 14 in Neža Kejžar med 15 letnicami, med katerimi je na 3. stopničko stopila Maja Kovačič, 4. mesto pa je osvojila Rebeka Trilar.
Med dečki do 15let pa je bil najboljši od "triglavanov" Jakob Megušar na 6., Urban Zajec je bil 8., Klemen Pleško 9., Tim Globočnik 14., Žan Resnik 15., Maks Rakovec 16., Jorg Sodnik 19., Tjaš Borovnica 20. in Gašper Tolar 21.

Za točke Pokala Cockta je bila najbolje uvrščena med dekleti do 14let Nika Prevc na 2. mestu, med dekleti do 15let je Neža kejžar stopila na 3. stopničko, Maja Kovačič in Rebeka Triler sta bili 5. in 6., Matija Zelnik je bil v kategoriji dečkov do 14 let 9., Med točkami so bili še Luka Bubulj na 16., Ožbej Gradišar je bil 22. in 29. Gregor Kadivec.
Med 15 letniki pa so točke osvojili Jakob Megušar kot 20. Žan Resnik 22., Urban Zajec 26., Maks Rakovec 27. in Klemen Pleško na 29.mestu.

Čestitke vsem nastopajočim predvsem pa tekmovalcem na stopničkah državnega prvenstva